Basın Açıklamaları

Yıkalım bu köhne düzeni!

Sakarya Üniversitesi Kimya bölümü öğrencisi Mehmet Ali edinilen bilgiye göre psikolojik sorunları nedeniyle siyanür içerek yaşamına son verdi. Ülkemizde yaşanan intihar vakalarının basit bir bunalım sonucu oluştuğunu söyleyip konuyu kapatmak, gerçek sorunların üstünü örtmeye çalışmaktır.

Üstü örtülmeye çalışılan gerçekler neler midir?

Yıllarca emek vererek okunulan okulların gençliğe gelecek sunmamasıdır.

Eğitimin gençlerin algısını açmayıp yeni bir ufuğa taşımamasıdır.
Mezun olduğumuzda iş bulamama korkusudur.
Bilimsel eğitimin olmadığı, her gün bireyciliğin “kendinizi kurtarın da gerisine karışmayın” anlayışının hocalar tarafından gençlere empoze edildiği, üniversitede kendisi ile toplum arasında bağ kuramayan bir gencin intihar etmesinin nedeni bu düzende aranmak zorundadır.
Sermaye sınıfı ise intiharı değil, onun şeklini topluma tartıştırmakta ve algı operasyonu yürütmektedir. Siyanür satışının yasaklanması ya da kısıtlanmasıyla birlikte intiharların sonlanacağını düşünmek açık bir şekilde aptallıktır. Ve bu düzen, toplumu aptal yerine koymaktadır.

Bütün bunlara rağmen, dindar nesil hevesi dillendirilmekte, gençliğin sorgulamaması, mücadele etmemesi için baskı mekanizmaları çalışmaktadır. 

Gençliğin yeni bir geleceği düşlemesi ve onun için mücadele etmesi ise engellenememiştir.

Bu düzenin bizden aldığı arkadaşlarımız için, yaşanılabilir bir ülkenin, eşitliğin, özgürlüğün hüküm sürdüğü bir sistemin kavgasını daha da yükselteceğiz.

Yeni bir gelecek ellerimizdedir. Bu geleceği hep birlikte inşa etmek için örgütlü mücadeleyi yükseltelim!

TKH Gençliği
06.12.2019

To Top