Basın Açıklamaları

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ AÇIKLAMA YAPMALIDIR!

Elazığ depremi sonrasında “…Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” şeklinde açıklamalarda bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi “profesörü” Bedri Gencer başta YTÜ öğrencileri olmak üzere bütün kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanmış, bunun üzerine ise üniversite yönetimi yasal işlem başlatacağını duyurmuştu.

AKP iktidarıyla birlikte, üniversitelere yönelik saldırı her boyutta artmış, gelinen nokta itibariyle insanlığın değerlerini hiçe sayan, Orta Çağ zihniyetine sahip yaklaşımlar üniversite kürsülerinden ifade edilebilir hale gelmiştir.

Aynı zamanda bu saldırılara, eşitsizliğe, adaletsizliğe, haklarının elinden alınmasına karşı sesini yükselten üniversite öğrencileri ve akademisyenler hiç zaman kaybetmeden soruşturma yağmurlarına tutulmakta ve olabildiğince hızlı şekilde cezalara çarptırılmaktadır. Buna rağmen, gençliğin sesi kısılmamış, gericiliğin, piyasacılığın karşısında her daim gür çıkmıştır.

Bugün de sesimiz yüksek, sözümüz nettir.

Türkiye halkıyla dalga geçen Bedri Gencer hakkında yasal işlem başlatılmalı ve okulla ilişiği kesilmelidir.

Yıldız Teknik Üniversitesi yönetiminin 28.01.2020 tarihli yaptığı duyuruda Bedri Gencer hakkında inceleme başlatacağını ifade etmesine rağmen bugün yaşananlar akıllarda soru işareti yaratmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak soruyoruz!

Bedri Gencer hakkında yasal işlem başlatılmış mıdır?

İşlem başlatıldıysa, Bedri Gencer’in hala okulda bulunması yönetmelik maddelerine içkin midir?

Yıldız Teknik Üniversitesi yönetimi, öğrencileri başta olmak üzere kamuoyuna duyuru yapmalı ve bu süreçte hangi aşamada olunduğunu açıklamalıdır!

YTÜ öğrencileri, gericiliğe alan açılmasına ve gericiliğin kollanmasına izin vermeyecektir.

YTÜ TKH Gençliği

11.02.2020

To Top