0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

İzmir'de oylar sosyalizme, oylar orak çekice!
İzmir'de oylar sosyalizme, oylar orak çekice!

Türkiye Komünist Hareketi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde eğitim emekçisi Deniz Çelik’i ve İzmir Aliağa Belediye Başkanlığı seçimlerinde hizmet emekçisi Cem Gözüaçık’ı aday olarak göstermektedir.

Bununla birlikte Partimiz, İzmir’in tüm ilçelerinde belediye meclisi seçimlerine kendi adaylarıyla, pusulada orak çekiçli amblemiyle yer alacaktır.

Ülkemizin dört bir tarafında talan ve rant sistemine teslim edilen yerel yönetimler gibi İzmir’de de benzeri bir durumun olduğu açıktır. TKH, 31 Mart 2024 günü yapılacak seçimlere İzmir’de bu bilinçle hazırlanmakta, sosyalizmi ve toplumcu yerel yönetim programını temsil eden adaylarıyla seçimlere girmektedir.

İzmir’de her şeyin yolunda gittiğinin söylenmesi büyük bir yanılsamadan ibarettir. Önümüzdeki seçimlerin inşaat patronlarının iştahını kabarttığı açıktır ve emekçilerin ürettiklerine el koyan patron sınıfının daha fazla kâr arayışının bu seçimlerde temsil olduğu gerçeği herkes tarafından bilinmekte ancak görmezden gelinmektedir. Bu görmezden gelme haline mahkûm olunmadığını İzmir’de komünistler gösterecektir. Sağcılara da, sol gösterip sağ vuranlara mahkûm değilsiniz.

İzmir’de komünistler bu düzene alternatif bir programla, “Toplumcu Yerel Yönetimler Bildirgesi” ile halkımızın karşısına çıkacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde halkımız alternatifsiz değildir. Seçimlerden sonra İzmir’i bekleyen en büyük tehlike rantsal dönüşüm programının sermaye sınıfı ve müteahhitler tarafından hayata geçirilecek olmasıdır. Kamucu ve halkçı bir programla buna direnecek ve karşı çıkacak olan komünistlerdir. Türkiye Komünist Hareketi aynı zamanda laiklik ve bağımsızlık için mücadele etmektedir. İşte bu yüzden emekten yana, yurtsever ve ilerici tüm İzmirli yurttaşları Büyükşehir Belediye seçimlerinde adayımız Deniz Çelik’e, belediye meclisi seçimlerinde orak çekice oy vermeye çağırıyoruz. Yalancı baharlara kanmayın, gözünüzün içine baka baka yalan söyleyenlere inanmayın.

İzmir’in Aliağa ilçesinde ise başta gemi söküm işçileri olmak üzere farklı sektörlerden emekçilerin temsilcisi olarak seçimlerde yerimizi alıyoruz. Barınma hakkı inşaat patronlarına peşkeş çekilen, derin bir emek sömürüsüne uğrayan, geleceksizliğe mahkûm edilen ve kötü çalışma koşullarına maruz kalan Aliağalı emekçiler seçeneksiz değildir. Aliağalı emekçiler yalana, ranta, sağcılığa ve talana mahkûm değildir. İşte bunun için Aliağa Belediye Başkanlığı seçimlerinde oylar adayımız Cem Gözüaçık’a, oylar sosyalizme!

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için sözümüz var!

Aydınlık yarınlar için umudumuz ve sözümüz var!

Bu umuda ortak ol! Umutsuzluğa mahkûm değilsiniz!


İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Deniz Çelik'in özgeçmişi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Deniz Çelik, 1995 yılında İstanbul Bağcılar’da doğdu. Eğitim emekçisi olan Deniz Çelik, lisans eğitimini İzmir’e Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından İzmir’de özel bir eğitim kurumunda eğitim emekçisi olarak çalışmaya başladı.

2012 yılında henüz lise öğrencisiyken sosyalizm mücadelesine adım atan Çelik, Türkiye Komünist Partisi (TKP) saflarına katıldı. TKP’nin İstanbul’da öğrenci çalışmalarında yer alan Deniz Çelik, 2015 yılında, Parti’nin kuruluşundan hemen sonra Türkiye Komünist Hareketi’nde (TKH) yer aldı. 2015 yılından itibaren TKH saflarında mücadelesini sürdürmektedir.

Türkiye Komünist Hareketi’nde öğrenci bürosu ve kadın bürosu çalışmaları başta olmak üzere çeşitli görevler ve sorumluluklar alan Deniz Çelik, 2021 yılından beri İlerici Kadınlar Derneği’nin İzmir İl temsilciliğini sürdürmektedir.


İzmir Aliağa Belediye Başkan adayımız Cem Gözüaçık'ın özgeçmişi

Türkiye Komünist Hareketi Aliağa Belediye Başkanlığı için aday olan Cem Gözüaçık, 1995 yılında İzmir’in Aliağa ilçesinde doğdu. 2013 yılında Aliağa Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yapı Ressamlığı bölümünde 2018 yılında tamamladı.

Hizmet emekçisi olan Cem Gözüaçık, 2013 Yılında Türkiye Komünist Partisi (TKP) saflarında sosyalist mücadeleye katıldı. 2015 yılından itibaren ise Türkiye Komünist Hareketi (TKH) saflarında İzmir İl Örgütü’nde Aliağa İlçe Örgütü yönetiminde mücadelesine devam etmektedir.

Aliağa gemi söküm tesislerine gelen asbestli gemilerin geri gönderilmesi mücadelesinde, gemi söküm işçileri ve bölgede inşaat işçilerinin direnişlerinin büyütülmesinde sorumluluklar alan Gözüaçık; Zonguldak, Kınık ve Soma’da maden işçilerinin direnişleriyle dayanışmanın örgütlenmesinde Türkiye Komünist Hareketi (TKH) adına görev almıştır.

WhatsApp