Basın Açıklamaları

AKP hukuksuzluğuna hayır demek için Çağlayan’dayız!

15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası ülkemiz bu sefer AKP darbesi ile karşı karşıya kalmıştır. Darbecilere ve FETÖ’ye karşı mücadele bahanesiyle hukuksuzluk, baskı ve adaletsizlik AKP iktidarının temel karakteri haline gelmiştir. Yıllardır FETÖ ile işbirliği yapanlara dokunulmazken, FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kesimlerin susturulması, baskı altına alınması ve tutuklanması kabul edilemez.

Bu süreçte haksız ve hukuksuz bir biçimde suçsuz binlerce insan KHK’lar ile işinden olmuş, işçilerin yasal hakkı olan grevler yasaklanmış, muhalif gazeteler susturulmaya çalışılmış ve gazeteciler ise tutuklanmıştır. Ülkemiz AKP iktidarı ile her geçen gün daha da karanlığa sürüklenmektedir.

Bu baskıcı adımların bir benzeri Cumhuriyet Gazetesi’ne gerçekleşen baskın ile gazetenin yazar, çizer, muhabir ve yöneticilerinin de haksız bir biçimde cezaevine gönderilmesidir. Cumhuriyet gazetesi çalışanları 24 Temmuz Pazartesi günü ilk kez mahkemeye çıkacak.

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi (TKH), AKP baskısına ve hukuksuzluğuna hayır demek için sansürün kaldırılışının yıldönümünde, 24 Temmuz Pazartesi günü Çağlayan Adliyesi’nde davası görülecek Cumhuriyet Gazetesi emekçilerinin yanında olacaktır.

Emekçi halkımızı Cumhuriyet Gazetesi emekçilerine destek olmaya çağırırız.

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

23 Temmuz 2017

To Top