0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Gençliğin Yalanlara Karnı Tok!
Gençliğin Yalanlara Karnı Tok!

Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Osmaniye Çok Amaçlı Spor Salonunun açılış töreninde “Dünyanın en güçlü gençlik politikalarını uygulayan ülkesiyiz.” sözlerini sarf ederek gençlerin ihtiyaçlarını dört dörtlük sağladıklarını iddia etmiştir.

Bakan Kasapoğlu’nun söz ettikleri gerçeklikten oldukça uzaktır. KYK yurtlarının yetersiz kapasitesinden dolayı binlerce genç mağdur olmaktadır. Yurtlara yerleşebilen öğrenciler ise yaşanılabilir olmayan yurt şartlarından ve yüksek yurt fiyatlarından muzdariptir. Yurtların beslenme imkanları ise her geçen gün kötüye gitmektedir. Az porsiyonu ve hijyen skandalları ile gündeme gelen yemekhanelerin durumu ortadadır. Kasapoğlu’nun iddia ettiği güçlü burs ve kredi altyapısının ise yalnızca kredi kısmı doğrudur. Gençlerin okumak için kredi almak zorunda kaldığı gerçeğini inkar etmemiştir. Kasapoğlu, ülkemizdeki KYK kredi borcunu ödeyemeyen binlerce işsiz genci ise görmezden gelmektedir.

Yurt, beslenme, güvenlik ihtiyaçlarının; burs imkanının güçlü bir altyapı ile sağlandığını iddia etmek gerçeği çarpıtmaktan başka bir şey değildir.

AKP iktidarının çizmeye çalıştığı güçlü devlet imajının altında halkımızın ve gençlerin yaşadığı kötü hayat şartlarından başka bir şey yoktur.

AKP iktidarı nasıl toplumun gerçek sorunlarını saman altı ediyorsa Kasapoğlu da gençliğin sorunlarını yok saymakta ve gerçeklikten uzak söylemleri ile resmen bizlerle dalga geçmektedir.

Tüm bunların üzerine gençliği karanlığa mahkum eden ve geleceksizlikle baş başa bırakan kendileri değilmiş gibi Kasapoğlu, gençlerin yanında aydınlık yarınlar için yürüyeceklerini söylemektedir. Gençlerle birlikte aydınlık bir geleceğe yürüyebilmenin yolu ancak AKP iktidarından ve gericiliği, piyasacılığı körükleyen sermaye düzeninden kurtulmaktan geçmektedir.

Gençliğin sorunlarından bir hayli uzakta olan Kasapoğlu’na ve onun geldiği zihniyete en iyi yanıtı ise gençlik, memlekete ve geleceğine sahip çıkarak verebilir.

Güçlü altyapılarıyla kendi geleceğini yetiştirebilecek ve aydınlık yarına sahip olabilecek bir ülkeye ancak sömürü düzeninin son bulmasıyla ulaşılabilir.

TKH Gençliği tüm gençleri, aklımızla dalga geçenlere ve bizlere reva gördükleri kötü şartları ballandırarak anlatanlara karşı yeni bir ülke mücadelesini büyütmeye çağırmaktadır.

TKH Gençliği
06.12.2022

WhatsApp