Basın Açıklamaları

İşçi sınıfı Kemal Türkler’i unutmayacak!

12 Eylül darbesi öncesi 22 Temmuz 1980’de faşist katillerce katledilen Kemal Türkler’i ölümünün 37.yılında saygıyla anıyoruz.

Türkiye işçi sınıfı tarihinin yüz akı olan ve DİSK’in Kurucu Başkanlığını yapan Kemal Türkler, işçi sınıfı mücadelesinin ülkemizdeki kilometre taşlarından biriydi. 12 Eylül faşist darbesi öncesi katledilerek işçi sınıfı teslim alınmaya çalışılmış, başta DİSK olmak üzere işçi sınıfı hareketine gözdağı verilmeye çalışılmıştı.

Kemal Türkler’in katledilişinin ardından 37.yıl geçmesine karşın katilleri sermaye sınıfı tarafından korunurken, AKP yargısı tarafından da serbest bırakılmıştı. Başkanlık rejimi adı altında işçi sınıfını ezmek için her türlü adımı atan AKP’ye karşı Kemal Türkler’in bıraktığı onurlu mirasa sahip çıkıyoruz.

Faşist katillerce katledilen Kemal Türkler’in ölümünün 37.yılında mezarı başında yapılacak anmaya katılacağımızı tüm dost ve üyelerimize duyururuz. Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, ülkemizin işçi sınıfının yarattığı ilerici birikimin bir parçası olarak Kemal Türkler’in bıraktığı mücadeleyi büyütecektir.

Anma Programı:

Tarih: 22 Temmuz 2017

Buluşma Yeri: İstanbul Topkapı Mezarlığı Suriçi Kapısı

Saat: 11.00

 

Türkiye Komünist Hareketi
İstanbul İl Örgütü
20 Temmuz 2017
To Top