0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

IŞİD Zihniyetine Üniversitelerde Yer Yok!
IŞİD Zihniyetine Üniversitelerde Yer Yok!

Katil ÖSO, İşbirlikçi AKP Üniversitelerden Defol!

Geçtiğimiz günlerde Karabük Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Kilis Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen “Özgür Suriye Ordusu” bayraklı toplantılar, üniversitelerin IŞİD zihniyetine teslim edildiğini gözler önüne sermiştir.


Suriye’de emperyalizm destekli cihatçı yıkım savaşını “devrim” diyerek kutlayan bu zihniyet ile üniversiteleri onlara açan ve etkinlik yaptıran zihniyet arasında bir fark bulunmamaktadır. AKP iktidarı, emperyalizmin planları doğrultusunda Suriye’nin bölünmesi için çaba harcamış, Suriye halkının yıkıma ve yoksulluğa sürüklenmesinde görev üstlenmiştir. Bugün de ÖSO bayraklı cihatçılara üniversitelerde tekbir çektiren yine AKP iktidarıdır.

 
Reyhanlı katliamı, 10 Ekim Ankara Gar katliamı doğrudan bu cihatçı örgütler eliyle yapılmışken, Türkiye ve bölge halkları ÖSO ve IŞİD’i emperyalizm destekli terör örgütü olarak görürken, bu zihniyetin ve ÖSO paçavralarının üniversitelerimizde boy göstermesine geçit vermeyeceğimiz bilinmelidir!


Üniversiteler bilim ve aydınlanmanın merkezleri olmalıdır. Toplumun ve insanlığın çıkarlarına hizmet etmesi gereken üniversitelerin bugün bu görüntülerle anılması ise anomali değil, bizzat gerici ve işbirlikçi AKP iktidarının ve Türkiye sermaye sınıfının eseridir.

 
Gerici, insanlık düşmanı, emperyalizm yanlısı ve faşist düşüncelerin ve örgütlenmelerin düşünce özgürlüğü kılıfına sığınarak üniversitelerde faaliyet yürütmesine izin verilemez!


Gerici, emperyalizm destekçisi, faşist ve insanlık düşmanı düşüncelerin üniversitelerden silinip atılması laikliğin, bağımsızlığın, eşitliğin ve özgürlüğün kavgasına güç vermekten ve örgütlenmekten geçmektedir.

 
Üniversitelerimizi emperyalizm destekli cihatçı terör örgütlerine açan AKP iktidarına ve sermaye düzenine karşı mücadeleyi yükseltelim!


Halkları birbirine düşman eden, yoksulluğa, savaşlara, yıkıma sürükleyen emperyalizme, emperyalizm destekli insanlık düşmanı ve her türden gerici düşünce ile örgütlenmelere karşı mücadeleyi büyütelim!


Ne emperyalizme ne de onun beslemesi gericiliğe meydan bırakmayacağımızı ilan eder, üniversiteli gençliği mücadeleye güç vermeye çağırırız!

TKH Gençliği
23.03.2022

WhatsApp