Basın Açıklamaları

KOMÜNİSTLER DİYOR Kİ: Hepiniz gericisiniz!

İlahiyat mezunları da farklı değil: Hepiniz gericisiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi mezuniyet töreninde yine sözü Fethullah Gülen’e getirdi: ” Adam ilkokul mezunu, herhangi bir şeyi yok, takılmışlar peşine gidiyorlar. Şu anda da birçoğu kaçmış, Pensilvanya’da onun kaşanesinde, onunla beraber yaşıyorlar.”

Erdoğan, Gülen ilkokul mezunudur, peşinden nasıl gidersiniz diye soruyor. Ancak Bank-Asya’nın açılışında Gülen ile birlikte kurdela kestiği günleri unutmuşa benziyor. “Ne istediler vermedik” diyen Erdoğan’dan başkası değildi. “Hocaefendi” söylemiyle methiyeler düzen bizzat kendileriydi.

İlahiyat mezunu olup da Fethullah gibi olan isimler ortalıkta dolaşıyor. Kadınları domatese, perdesiz eve benzeten, pantolon giyinmesine itiraz eden onlarca İlahiyatçı Gülen’den farksız değil. Fethullah Gülen İslamcı bir tarikat lideriydi. Aynı gerici düşünceye sahip onlarca tarikat bugün AKP’nin içinde.

Gülen’in fikirleri ise iktidardadır. En yakınınızdaki Diyanet’e, müftülere, AKP’nin içinde bulunan tarikatlara ve İlahiyatçılara bakmanız yeterli. Söz konusu yobazlık olunca hepsi aynı şeyi savunmaktadır.

İlahiyat mezunu olmak, yobazlığı kurtarmıyor.

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

28 Eylül 2017

 

To Top