Basın Açıklamaları

Odatv emekçileri serbest bırakılmalı, sansür kaldırılmalıdır

Odatv haber portalına erişim engeli ve çalışanlarının tutuklanması, hukukun ayaklar altına alındığını gösterdiği gibi hukukun bir kez daha AKP eliyle siyasal bir araç haline dönüştüğünü de gözler önüne sermiştir.

Açıktır ki, Türkiye kamuoyu bu yöntemi FETÖ kumpas davalarından da çok yakından tanımaktadır. Hukuk, iktidarda bulunan AKP’nin ve sermaye devletinin siyasi egemenliği altına alınmıştır. Odatv’ye yönelik bu operasyon, hukuki bir dava olmaktan daha çok siyasi bir susturma aracıdır!

Odatv haber portalına erişim engeli ve genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan, haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının altındaki asıl neden, harami düzenine ile istibdat rejimine karşı muhalefetin susturulması ve topluma gözdağı verilmesidir. Halkın gerçekleri görmesinden duyulan korku, AKP’nin acziyetini ortaya koyarken, “demokrasi” söyleminin birer palavradan ve “askeri vesayet” söyleminin bir yalandan ibaret olduğunu da somut olarak göstermiştir.

Bugün AKP iktidarı, baskı ve zulümle ayakta kalmaktadır! Bu uygulama 12 Eylül askeri cunta uygulamasından farksızdır!

Ülkemizi Amerikancı ve mezhepçi dış politikayla tehlikeyi atanlar, bu ülkenin yurtseverlerini ise haksız, hukuksuz ve gayrı-meşru bir biçimde hapse atmaktadırlar.

Odatv’nin susturulması, ülkemizin yurtseverlerinin, ilericilerinin, Cumhuriyetçilerinin ve emekten yana güçlerin susturulması girişimidir!

Ama biliyoruz ki halkımız boyun eğmeyecektir!

Odatv emekçileri derhal serbest bırakılmalı, uygulanan sansür kaldırılmalıdır!

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, emekçi halkımızı, ilericileri, Cumhuriyetçileri ve yurtseverleri bu haksızlığa karşı dur demeye, seslerini yükseltmeye çağırıyor!

 

To Top