0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

TKH MK Üyesi Kurtuluş Kılçer’den Erdoğan-Biden Görüşmesi Yorumu: Ülke Onuru Bir Kez Daha Ayaklar Altına Alınmıştır
TKH MK Üyesi Kurtuluş Kılçer’den Erdoğan-Biden Görüşmesi Yorumu: Ülke Onuru Bir Kez Daha Ayaklar Altına Alınmıştır

Türkiye Komünist Hareketi’nin (TKH) haftalık basın toplantısı TKH MK Üyesi Kurtuluş Kılçer’in katılımıyla gerçekleşti. TKH YouTube kanalı ve Facebook-Twitter hesaplarından canlı olarak yayınlanan basın toplantısında Kılçer, “ABD başkanı ile 48 dakikalık görüşmeden medet ummak ülkemiz adına utanç duyulacak bir durumdur! Ülke onuru bir kez daha ayaklar altına alınmıştır!” diyerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ÜLKEMİZ ADINA UTANÇ VERİCİDİR!”

Kılçer, Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası AKP’lilerin kopardığı yaygaraya ilişkin şunları söyledi:

“ABD başkanı ile 48 dakikalık görüşmeden medet ummak ülkemiz adına utanç duyulacak bir durumdur! Ülke onuru bir kez daha ayaklar altına alınmıştır!

Ama bundan daha öte görülmesi gereken asıl mesele ise sağcılığın doğrudan Amerikancılık olduğu meselesidir. Amerikan başkanı ile görüşme, Amerika ile ortaklık, Amerika ile ortak fotoğraf vermeyi ne kadar önemsiyorlar, ne kadar seviniyorlar, ne kadar mutlu oluyorlar, ne kadar gurur vesilesi yapıyorlar!

Çünkü bunlar Amerikancıdır! Çünkü sağcılık Amerikancılıktır! Çünkü sağcılık işbirlikçiliktir! Fazla söze gerek yok, yandaş basını alıp okumak bile burada söylediklerimizin haklılığını fazlasıyla gösterecektir!”

TÜRKİYE’NİN NATO ÜYELİĞİ BİR KEZ DAHA SORGULANMALIDIR!”

Kılçer, NATO zirvesine ilişkin ise şunları kaydetti:

“Bir kez daha NATO’nun gerçek yüzünü gördük. NATO güya zamanında Varşova paktına karşı savunma işbirliği örgütü olarak kurulmuştu. Güya! Varşova Paktı ortadan kalkmış, iki kutuplu dünya bitmiş ancak NATO varlığını sürdürdüğü gibi şimdi de bütün dünyanın jandarmalığını üstlenecek yeni bir vizyon önüne koymuş bulunuyor!Çin düşman ilan ediliyor!Rusya düşman ilan ediliyor!İran düşman ilan ediliyor!Özellikle Çin ve Rusya’nın düşman haline getirilmesi NATO’nun doğrudan Amerikan emperyalizminin jandarması olduğunu da ortaya koymuş oluyor! Türkiye’nin NATO üyeliği bir kez daha sorgulanmalıdır!”

“YENİ TÜRKİYE DEDİNİZ, YAĞMA, RANT, SOYGUN DÜZENİ KURDUNUZ!”

Kılçer, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşalarına ilişkin ise şunları söyledi:

“Sedat Peker tarafından ortaya atılan iddialar, suçlamalar ve itiraflar 20 yıldır iktidar bulunan AKP’nin kurmuş olduğu düzenin nasıl bir düzen olduğunu apaçık gösteriyor!Şimdi Erdoğan bunlara iftira diyor! Bırak iftira mı itiraf mı olduğuna mahkemeler karar versin! Ama mesele şu: Huzur islamda dediniz, adil düzen dediniz mafya rejimi kurdunuz! Başkanlık sistemi dediniz, istibdat rejimi kurdunuz! Yeni Türkiye dediniz, yağma, rant, soygun düzeni kurdunuz! Ortaya saçılan pislikler burjuvazinin, sermaye sınıfının karakterini de göstermiş oluyor! Sedat Peker ifşaatları sonrasında ortaya çıkan gerçeklere baktığımızda burjuva sınıfının gerçek yüzü de ortaya tek tek çıkıyor!”

“YETER SÖZ İŞÇİNİN MİTİNGİNE KATIL, GÜCÜMÜZE GÜÇ VER!”

Kılçer, basın toplantısının sonunda, 19 Haziran’da İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek işçi mitingine çağrı yaparak şunları kaydetti:

“Bir kez daha bütün emekçi kardeşlerimizi 19 Haziran’da Sınıf Tavrı Derneği tarafından düzenlenecek olan yeter söz işçinin mitingine davet etmek istiyoruz! Mafyasız, patronsuz, tarikatsız bir düzen istiyorsak, insanca yaşam ve eşitlikçi bir düzen istiyorsak, hak, hukuk , adalet istiyorsak, yoksulluğa, işsizliğe ve eşitsizliğe hayır diyorsak, AKP’nin kurmuş olduğu bu yağma ve rant düzenine artık yeter diyorsak, Sen de yeter söz işçinin mitingine katıl, gücümüze güç ver!”

WhatsApp