Basın Açıklamaları

Üniversiteleri gericiliğe teslim etmeyeceğiz!

Geçtiğimiz gün ülkemizi felakete sürüklemekte ustalık dönemini geçiren Tayyip Erdoğan konuşmasında ‘Boğaziçi Üniversitesi’nin milli değerlere yaslanmadığı için yeterince başarı göstermediğini’ iddia etti. Bu iddia gerici AKP iktidarının aydınlanma,bilim karşısında açtığı bayrağın resmidir. Şeriat özlemiyle akıldışılığın yanyana gelişinin göstergesidir.

Milli değer vurgusu gerici iktidarın mayasındaki ilerici değerlerle kavganın yansımasıdır.

Geçtiğimiz haftalarda Deniz Gezmiş‘e terörist diye ayağa kalkanlar emperyalizme bağlılıklarını beyan etmişlerdi. Çünkü milli değer diye hep bir ağızdan çığırtkanlık yapmaları 6. Filo‘yu kıble yapıp namaz kılarken kılıftı, memleketin bütün kurumlarını yabancı sermayeye peşkeş çekerken kılıftı, ülkenin bütün kurumlarını FETÖ’ye teslim ederken kılıftı, şimdi de bilime, akademiye, aydınlanma değerlerine saldırırken kılıftır.

Boğaziçi Üniversitesi üzerinden yapılan açıklama bu manaya gelmektedir.

Gericiliğin toplumdaki direnci kırmasını, gençliğin Ortaçağ karanlığını savunanlara, hilafet için yanıp tutuşan zihniyete teslim olmasını bekleyenlere yanıtımız net, daha çok beklersiniz!

Üniversite gençliğinin değerleri bellidir. Bizler eşitlik, özgürlük, bağımsızlık ve sosyalizmi üniversitelerin ve memleketin değerleri olarak görmekteyiz. Üniversitelerimizde ilerici, aydınlanmacı, Anti-emperyalist mücadeleyi büyüteceğiz.

Söz veriyoruz: Korktukları başlarına gelecek.

Sosyalist Türkiye’yi Kuracağız!

TKH Gençliği

8 Ocak 2018

To Top