Basın Açıklamaları

Yurttaşın devlete yük olduğunu iddia eden Serpil Gerdan derhal istifa etmelidir!

Ülkemiz Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki sarsıcı deprem ile baş etmeye çalışırken Kocaeli Üniversitesi Afet Yönetim Uzmanı Serpil Gerdan, “Vatandaşın aslında, hiç kimseden yardım beklemeden devlete yük yerine katkı olması lazım. Afetzede olabilir ama enkaz altında değilse kendi başının çaresine bakması gerekir.” sözlerini sarf etmiştir.

Yapı denetim firmalarını özelleştiren, müteahhitlerin kâr hırsına ortak olan, denetimsiz imar affı kararı alan AKP’nin diğer sektörlerde olduğu gibi inşaat sektörünü de sermayedarların eline teslim etmesinin sonuçları ile karşı karşıya kalmaktayız. Afet yönetimini beceremeyen, deprem riskinin yüksek olduğu ülkemizde gerçek hiçbir tedbir alamayan iktidar ve yandaşları bugün halkımızı suçlamakta; hala, başınızın çaresine bakın, demektedir. Evsiz kalan, yakınları enkaz altında olan, çaresizlikle boğuşan temel ihtiyaçlarını karşılayamayan binlerce yurttaşı kendilerine yük görmektedirler. Fütursuzca dile getirilen bu sözler, AKP iktidarının afet yönetimindeki başarısızlığını aklamaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Afet ve Yönetim Uzmanı Serpil Gerdan bu zihniyetiyle bir üniversitede daha fazla barınamamalıdır. Serpil Gerdan derhal istifa etmeli, halkımızdan özür dilemelidir.

Serpil Gerdan halk düşmanlığı yapadursun, üniversite öğrencileri depremzedelerle dayanışmak için canla başla çalışmaktadır.

Tüm ülkemize geçmiş olsun, halkımızın başı sağ olsun.

TKH Gençliği

09.02.2023

To Top