Basın Açıklamaları

Yurttaşlara çağrı: “HAYIR” oyumuza sahip çıkalım!

16 Nisan Pazar günü yapılacak halk oylamasında ülkemizin ve bizlerin geleceği oylanacaktır. Bütün yurttaşlarımız bu bilinçle sandığa gitmeli ve oylarına sahip çıkmalıdır.

Sandığa gidelim, oyumuzu atalım!

Referandumda her oyun değerli olduğunu unutmayalım. Bu yüzden bütün yurttaşlarımız sandığa gitmeli ve oylarını kullanmalıdır. Referandum sonucunu anket firmalarının manipülasyonları değil halkın oyu belirleyecektir.

Sandık alanlarını terketmeyelim!

Sandıklarda sandık kurulu dışında müşahitler olacaktır. Sandık çevresinde müşahit olup olmadığını kontrol edelim. Bütün yurttaşlarımız oy kullandıkları sandık alanını terketmemeli, oy kullanılan bütün alanların kapılarının açık olmasını sağlaması, seçimleri izlemelidir.

Seçim sonuç tutanağının fotoğrafını çekelim!

Sandıklar açıldıktan sonra mutlaka her sandığın ayrı ayrı hazırlanan seçim tutanağının fotoğrafı çekilmelidir. Bu fotoğraflar, Türkiye Komünist Hareketi Seçim Takip Merkezi’ne iletilmelidir.

Usulsüzlük gördüğünüzde haber verelim!

Oy verme sırasında görülen usulsüzlükler, mükerrer oy kullanma, devlet memurlarının sandık listelerinde kayıtlı olmadığı halde oy kullanması, sandık alanında baskı vs. gibi bir durum ortaya çıkınca anında Türkiye Komünist Hareketi Seçim Takip Merkezi aranmalıdır.

İtiraz hakkımızı kullanalım!

Herhangi bir usulsüzlük durumunda sandık kuruluna, ilçe seçim kuruluna ve il seçim kurullarına itiraz dilekçesi verebiliriz. Bunun için TKH Seçim Takip Merkezi ile irtibat kurmanız yeterli. Ya da ekteki dilekçe örneklerini üzerinizde taşıyıp, itiraz dilekçelerinizi kendiniz verebilirsiniz!

 

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

15 Nisan 2017

To Top