0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Sosyalizm Gönüllüsü Ol!
Sosyalizm Gönüllüsü Ol!

CUMHURİYETİN 100.YILINDA MEMLEKETİ BU ENKAZDAN BİRLİKTE ÇIKARALIM!

Emekçiler, gençler, kadınlar çağrımız sizedir;

Cumhuriyetin yüzüncü yılına yaklaşırken 21 yıldır ülkenin üzerindeki bu karanlığa ve bu emek düşmanı, piyasacı, işbirlikçi gerici rejime dur demenin zamanıdır.

Memleketi her anlamıyla bir enkaza dönüştüren bu rejime artık yeter!

Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi bugün de memleketin yegâne kurtuluşu yeni bir cumhuriyetin kurulmasıdır. Ülkeyi enkaza çeviren AKP iktidarıyla ve sermaye düzeniyle mücadelede bir adım geri durulmamalıdır. Aynı şekilde, yalnızca sermaye düzenini rayına oturtmayı hedefleyen ”sahte umutlara” karşı da bir adım ileri çıkılması gerekir.

Önümüzdeki seçimlerin kaybedeni AKP, kazananı ise emekçi halk olmalıdır. Bunun için yapılması gereken bellidir: Örgütlü bir halkın, geleceğini kendi ellerine alması!

Artık söz bu ülkenin işçilerinin, emekçi kadınlarının, gençlerinin olmalıdır!

Deprem sonrasında da görüldüğü üzere bu memlekette umudu yeşerten dayanışma ve birlikte mücadele etmektir. Seçimden seçime oy vermekle ülkenin yapısal sorunları çözülememekte hatta derinleşmektedir. AKP’ye karşı alternatif olarak emekçilerin önlerine koyulan seçenekler ise sağcılıkla sağcılık yarıştırmaktadır. Oysa bu memlekete sol gerekmektedir.

Bugün siyasette ilkeler, programlar tartışılmamaktadır. Emekçilerin önüne getirilen yalnızca birbirinden ayırt etmesi çok mümkün olmayan siyasi figürler üzerinden bir gölge dövüşüdür. Siyaseti yapan patronları, müteahhitleri, tarikatları, cemaatleri, mafyaları ve çeteleridir.

Halkımız seçeneksiz değildir. Seçimlerde de, seçim günü de ve asıl olarak seçimlerden sonra da bu dayanışma ve birlikte mücadele duygusuyla sosyalizm gönüllülerine katılmaya çağırıyoruz.

Seçimin kaybedeni AKP olacaktır. Kazananın ise laiklik, kamuculuk, bağımsızlık olması için bize katıl, sosyalizm gönüllüsü ol!

Yeni bir cumhuriyet mücadelesini mahalle mahalle, fabrika fabrika, okul okul büyütelim!

Geleceği birlikte kazanalım!

WhatsApp