Parti' den Haberler

TKH Gençliği, ‘Geleceksizliğe karşı mücadeleyi yükseltmek’ için buluştu

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği’nin düzenlediği “Geleceksizliğe karşı mücadeleyi yükseltmek için Gençlik Buluşuyor!” etkinliği yüzlerce gencin buluşması ile 4 Mart’ta Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Etkinliğin açılış konuşması TKH Gençliği’nden Ozan Başuçar tarafından yapıldı. Başuçar konuşmasında, ““…Bugün bu salonda Türkiye’nin geleceğinde sosyalizmin sesinin ne kadar gür çıkacağının kararını alacak olan yeni bir genç kuşağın olduğunu biliyoruz. Bizler bu toplantıyı yalnızca gençlerin yan yana gelip gençliğin problemlerini tartıştığı bir etkinliğin ötesinde Türkiye’nin geleceğinin tartışıldığı bir etkinlik olarak kodladık. Bugün TKH Gençliği inatçılığı ile, imkânsız denilen işlere girişirken gösterdiği cesareti ile gençliğin ihtiyacı olan cesur kuşağı örgütlemek için kolları sıvamıştır.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, sinevizyon gösterimiyle devam etti. Sinevizyon gösterimi sonrasında ise TKH Merkez Komitesi adına Kurtuluş Kılçer bir konuşma yaptı. Lise öğrencisi Gülin Kara’nın konuşmasının ardından tiyatro gösterimi gerçekleşti.

TKH Gençliği adına konuşan Evrim Saldıran ise “Bu etkinliği örgütlerken bir şeyi söylemiştik. Bu salondan çıktığınızda, hiç bilmediğiniz bilgiler öğrenmiş olmayacaksınız. Size her gün yaşadığınız, maruz kaldığınız şeyleri anlatmaktayız. Fakat bir tercih yapmak zorunda kalacaksınız. Ya bu salondaki iradeyle beraber örgütlü bir mücadele ve yaşam, ya da bütün sorunların görülmesine rağmen adım atılmaması. Bu açıdan etkinliğimiz, bir iradeyi şekillendirmiştir ve bizler açısından artık bir dönem kapanmıştır. Bu süreci açan bütün yoldaşlara selam olsun.” diyerek etkinliğin kapanış konuşmasını yaptı.

Etkinliğe İlerici Kadınlar Derneği ve İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası da dayanışma mesajlarını iletti.

 

 

 

 

To Top