0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

""Yeter Söz İşçinin!"" diyenler  buluştu!
""Yeter Söz İşçinin!"" diyenler buluştu!

Sınıf Tavrı’nın çağrısıyla düzenlenen “Yeter Söz İşçinin” mitingi İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlendi. Emekçilerin buluşmasında açılış konuşmasını Sınıf Tavrı Sözcüsü Kemal Parlak yaparken, Parlak 51. Yıldönümünde 15-16 Haziran Direnişi’ni selamlayarak, ""İşçi sınıfı ayağa kalkacak, bu mafyacı, çeteci düzeni tarihin çöplüğüne gönderecek"" dedi.

Parlak’ın ardından Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Genel Başkanı Aysel Tekerek kürsüye çıkarak, AKP’nin 20 yıldır yalan söylediğini ve AKP’yi götürenin mafya babaları değil işçi sınıfı olacağını vurguladı.

İyi-Sen Genel Başkanı Ali Öztutan ise pandemi boyunca AKP iktidarı ve sermaye sınıfının işlediği suçlara değinerek, “Pandemi boyunca kod-29 ile işçi sınıfına ahlaksız dediler. Hırsızı, tecavüzcüsü, katili, uyuşturucu müptelası iktidarın ve patronların yanında. Bu düzen değişecek, işçilerle değişecek"" dedi.

İKD Genel Sekreteri Nuray Yenil ise yaptığı konuşmada, “Buradan bir kez daha ilan ediyoruz, Emeğimizden, haklarımızdan ve İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz. İnsanca bir yaşam eşitlikçi bir düzeni mutlaka kuracağız.” İfadelerini kullandı.

Avukatlar Sendikası Genel Başkanı Selin Aksoy ise avukatların da sınıfın bir parçası olduğunu vurgulayarak “Üç kuruş para için hacze giden meslektaşlarımız can veriyor. Örgütlenmekten başka çaremiz yok bunu biliyoruz” dedi.

DGD-Sen Temsilcisi Neslihan Acar ise yaptığı konuşmada mücadelenin önemine vurgu yaparak, ""Bizler direnen Cargill işçileri kadar inatçı Migros işçileri kadar tavizsiz, Soma madencileri gibi kazanmaya odaklı olmalıyız"" dedi.

Metal işçisi Hüseyin Gülşen ise konuşmasında, işçi sınıfının örgütlenmek dışında bir seçeneğinin bulunmadığını belirterek ""Bugün hırsızından mafyasına, yolsuzuna kadar  herkes konuşuyor bir tek bizler yani işçiler yani emekçiler  emeğiyle var edenler bizler susuyoruz susturuluyoruz. Bunun için bugün burada kendi kürsümüzü kurduk"" dedi.

Tekstil işçisi Arzu Yılbaşı ise bu düzenin yıkılması gerektiğini vurgulyarak ""Çocuğumu kreş olmadığı için evde bırakmak zorunda kaldım. Sırf bu yüzden bu düzen yıkılmalı, sırf bu yüzden bunun için örgütlenmeli"" dedi.

Bağlantıyı Kes Hareketi adına konuşan Kerem Usluer ise ""Bağlantıyı keserek prangayı kıracağız beyaz yakalı işçiyi mücadelenin en ön safına taşıyacağız."" Dedi.

Miting Hilmi Yarayacı’nın işçi sınıfına armağan ettiği şarkılar ve türküler ile sona erdi.

WhatsApp