Parti' den Haberler

TKH’den YKP’ ye destek mesajı

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi’nin Yunanistan Komünist Partisi’ne dün yolladığı mesajı paylaşıyoruz.

Yoldaşlar,

Yunanistan emekçilerinin temsilcisi olarak sizler, 20 Eylül’de yürürlüğe konmak istenen “memorandum”a ve krize karşı halk yararına gerçek bir alternatif oluşturmak üzere seçimlerde de mücadelenizi sürdürürken, Türkiye Komünist Hareketi, bu önemli kavşakta, Yunanistan Komünist Partisi’nin güçlenerek çıkmasının emperyalizme ve kapitalizme vurulacak bir darbe olduğunun bilinciyle dayanışma duygularını iletmek ister.

Biliyoruz ki, kapitalizm, krizini aşabilmek için bir yandan emekçilere dönük saldırılarını artırırken diğer yandan oluşan emekçi tepkilerini soğurmak ve düzen içi kanallara akıtmak için “düzen solunu” yeniden yapılandırmaya girişir. Bugün Avrupa’nın bir dizi ülkesinde gördüğümüz gibi düzen solunun pazarlanmasının altında işte bu gerçek bulunuyor. Böylesi bir dönemde komünistlerin görevi ve sorumluluğu çok daha büyüktür. Bu zorlu görev bir yandan bağımsız mücadele hattını güçlendirirken bir yandan da sahte çözümlere karşı net bir duruşla mücadeleyi daha fazla yükseltmeyi gerektiriyor.

Türkiyeli komünistler olarak Yunanistan Komünist Partisi’ne seçimlerde başarılar dileriz

Kapitalist düzen dünyada kendi solunu yeniden yapılandırmaya çalışırken KKE’nin mücadelesinin Yunanistan emekçi halkının kurtuluşunun teminatı olduğunu bilerek yoldaşça dayanışma dileklerimizi iletiriz.

Türkiye Komünist Hareketi

Merkez Komitesi

To Top